Przestępczość zorganizowana we współczesnym świecie na podstawie Polski - wyniki badań własnych

Małgorzata Piękoś

Abstrakt


Zjawisko przestępczości zorganizowanej jest coraz bardziej rozpowszechnione nie tylko na świecie, ale również w Polsce. Temat ten powraca i jest ciągle aktualny. Dla przeciętnego człowieka problematyka przestępstw zorganizowanych, jest nie do końca jasna i wymaga chwili zastanowienia oraz przeanalizowania tego zjawiska.
We współczesnym świecie mamy do czynienia z wieloma rodzajami przestępstw zorganizowanych. Chęć ludzi do podniesienia swojego statusu społecznego, czy też ekonomicznego prowadzi często do popełniania przestępstwa. Rozwijają się różne patologie, a co za tym idzie organizacje przestępcze. Powstały problem winien nam leżeć na sercu i zmotywować nas do szeroko zakrojonych działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości zorganizowanej, jak również szeroko prowadzonej prewencji broniącej nas przed coraz większym rozwojem tego zjawiska.
Warto podkreślić, iż świadomość społeczeństwa na temat działalności organów ścigania w badanym zakresie w Polsce jest niska, nie mniej jednak badania pokazują, że jest coraz lepiej. Ponadto biorąc pod uwagę wyniki przeprowadzonych badań w 2016 roku wynika, że z wielu aspektów przestępczości zorganizowanej zaczynamy zdawać sobie sprawę, jednak nad wieloma z nich powinniśmy ,dla własnego dobra i spokojnej przyszłości, głębiej się jeszcze zastanowić.

Full Text:

PDF

Komentarze

  • Brak komentarzy.


Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 3.0 License.

Projekt "Nowa jakość kształcenia i zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu"
współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2013 Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu